top of page

W środę 11 października 2017 r. w Niechanowie odbył się pierwszy turniej tenisa stołowego XVI Edycji Turniejów pod hasłem „Szukamy Młodych Talentów”. W turnieju uczestniczyło 83 zawodników reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu gnieźnieńskiego: Kleszczewa, Budziszewka, Łagiewnik Kościelnych, Sławna, Niechanowa, Słupcy i oczywiście SP 8 z Gniezna. W tym sezonie, ze względu na reformę oświaty, uczestników turnieju podzielono na trzy grupy wiekowe: kl. I-III, IV-V i VI-VII.

W zawodach startowało 13 uczniów naszej szkoły. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy, którzy uplasowali się na punktowanych miejscach. Największy sukces osiągnął Adrian Tymosz, który w grupie najstarszej zdobył brązowy medal. W kategorii klas IV-V wysokie miejsca zajęli:Bartosz Wachowiak IV miejsce, Błażej Jaros V miejsce a Bartosz Gulczyński VI miejsce.

W grupie najstarszej Monika Maciejewska zajęła bardzo dobre IV miejsce a Klaudia Winnowicz na poziomie klas IV-V uplasowała się naV miejscu.

Podczas turnieju prowadzona była również klasyfikacja drużynowa. Nasza szkoła po raz pierwszy zajęła wysokie IV miejsce.

Bardzo dziękujemy za udział wszystkim pozostałym zawodnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę, a którym nie udało się zdobyć punktowanych miejsc. Następne zawody już 16 listopada, a odbędą się one w Kiszkowie.