top of page

W dniach 25 i 26 października 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 8 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gniezna Szkół Podstawowych w Badmintonie. Zawody były rozgrywane w dwóch grupach wiekowych: kl. I-VI „Igrzyska Dzieci” oraz kl. VII i II-III Gim. W ramach „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”.

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczęta ze szkół: SP 1, SP 3, SP 6, SP 7, Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom i oczywiście reprezentacja SP 8. Drużyna w składzie: Amelia Kujawska, Małgorzata Malak i Emilia Kujawska zajęła II miejsce.

„Igrzyska Dzieci”- klasyfikacja końcowa grupy finałowej w kat. dziewcząt:

1. SP 3

2. SP 8 „Igrzyska Dzieci”

3. SP 6

Następnego dnia odbyły się rozgrywki w kategorii chłopców. Do zawodów przystąpiły szkoły z: SP 1, SP 3, SP 6, SP 7, SP 9, Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom oraz dwie drużyny SP 8. W „Igrzyskach Dzieci” reprezentacja w składzie: Jakub Ignaszak, Oliwier Sypniewski oraz Mateusz Nowaczyk zajęła II miejsce. W grupie starszej, w której startowali: Mateusz Lisiecki i Mikołaj Menz również zajęła II miejsce.

„Igrzyska Dzieci”- klasyfikacja końcowa w kat. chłopców:

1. SP 6

2. SP 8

„Igrzyska Młodzieży Szkolnej”- klasyfikacja końcowa grupy finałowej w kat. chłopców:

1. SP 1

2. SP 8

3. SP 7

4. Stowarzyszenie Rodzice Dzieciom

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za reprezentowanie naszej szkoły w zawodach i gratulujemy osiągniętych wyników.